Alternatywne kino pod ręką

dnia

Kina studyjne coraz częściej pojawiają się na kulturalnych mapach miast. A jeśli ktoś nie ma żadnego po drodze, to nic straconego! MUBI nadchodzi z pomocą.

Ania Gierman

Kinomanów, zwłaszcza tych gustujących w filmach ambitnych lub po prostu mało znanych, czeka nie lada gratka. MUBI to wirtualne kino z trzydziestoma salami.  Każdego dnia jeden film wygasa, ale natychmiast w jego miejsce pojawia się następny. Tym sposobem najbardziej zapaleni miłośnicy dziesiątej muzy mogą obejrzeć jeden nowy film każdego dnia. Jeśli trafią na stronę poprzez link podany przez zalogowanego w serwisie znajomego, otrzymają na zachętę miesiąc darmowego oglądania. Każdy logujący się znajomy to kolejny tydzień darmowej subskrypcji.

Proponowane na MUBI filmy to prawdziwa feeria tematów i gatunków. Znajdą się tam takie, które mogą  jeszcze pamiętać kinetoskop, ale również zupełnie świeże pozycje. Do takich należy między innymi dokument o k-popie z 2013 („9 Muses of Star Empire”), czyli o koreańskiej muzyce popularnej, której fenomen rozprzestrzenił się również na Zachodzie.

Styczeń na MUBI zdecydowanie należy do francuskiej reżyserki Agnès Vardy. W tej chwili dostępnych jest aż 5 filmów jej autorstwa. Są to głównie eksperymentalne, artystyczne etiudy dotykające społecznych problemów.

Fanów animacji może zainteresować „Universe” – chociaż niektóre elementy są już nieaktualne z perspektywy odkryć naukowych, które miały miejsce po premierze filmu w   1960, jest to obraz ciekawy jako źródło wiedzy o historii kina. Ponoć inspirował się nim sam Kubrick, kręcąc kultową „Odyseję Kosmiczną”.

Nietypowa formuła mieszcząca w sobie element odkrywania stanowi potencjał tego projektu. Codziennie można bowiem poznawać filmy, na które prawdopodobnie nie trafiłoby się samemu. Wysoki poziom proponowanych produkcji to kolejny atut. Jeśli kino niszowe ma się rozwijać i zdobywać kolejnych miłośników, to MUBI stanowi idealne narzędzie do jego popularyzacji.

Darmowa miesięczna subskrypcja po wejściu poprzez tego linka:

https://mubi.com/tell-a-friend/global/ksfosa0

fot. Ginny, CC BY SA 2.0 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s